مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی، روز پرستار را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان، مدیر پرستاری دانشکده علوم پزشکی گراش با ارسال پیامی روز پرستار را تبریک گفت.
نامگذاری سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها اسوه ایثار، فداکاری و پیام رسان کربلا به عنوان روز پرستار نشان از اهمیت و ارزش والای این شغل شریف و احترام به جامعه پرستاران ارجمند است.

بر خود واجب میدانم به پاس سخت کوشی های این قشر شریف و پرتلاش که در شرایط سخت کنونی کشور در ارایه مراقبت هر چه بهتر به بیماران این مرز و بوم لیاقت و توانمندی علمی ، حرفه ای خود را به معرض نمایش می گذارند تقدیر و تشکر نمایم. مراکز درمانی و بهداشتی و بیمارستانها مملو از بصیرت معنوی حضور شما در پوشش مراقبتی طیف وسیعی از بیماران، مددجویان و سایر گروههای جامعه بوده که با وجود همه مشکلات و نبود زیرساخت های صحیح و محدودیت منابع به عنوان بزرگترین گروه مراقبتی وزارت بهداشت پاسخگوی نیازهای آنان در راستای تامین و ارتقای سلامت جامعه می باشید. مهرورزی و تقدیم عشق و خدمت به مردم مهمترین نیاز جامعه بشریست که از دستان پرتوان شما به معنویتی عجین گردیده تا به این حرفه غنا و ارزش بیشتری ببخشد. طبق برنامه ریزی انجام شده ارسالی از وزارت بهداشت تاریخ ۱۱ دی ماه با شعار “پرستاری، بصیرت حرفه ای” آراسته گردیده است…
از دیدگاه مردم این سرزمین که روز به روز با شناخت عمیق تر از پرستاران به اهمیت نقش آنان در نظام سلامت آگاه شده اند توجه جامعه به مسایل حیاتی پرستاری نسبت به گذشته در حال افزایش بوده و چه بسا رسانه ها نیز نقش بی بدیل خود را در ایجاد نگرش مثبت افکار عمومی بخوبی ایفا نموده اند. از آنجا که یکی از مهمترین دیدگاه عمومی و تخصصی هر فردی در جامعه اهمیت بحث نظام مراقبت و سلامت بوده درخشش پرچم مراقبت در دست پرستاران جلوه خاصی یافته است. به ویژه که همه ما برآنیم تا در حمایت از اندیشه پویای دانشجویان و کسب تجربه از پیشکسوتان تلاش کنیم تا هر چه بهتر بتوانیم رضایتمندی خلق خدا که خودنمادی از اوج انسانیت هست را بدست آوریم.
با این اوصاف ، بار دیگر بر خودآگاهی و تلاش یکایک شما خوبان برای کسب مهارت و افزایش عزت نفس ، مشارکت در امور خیریه و فعالیت های داوطلبانه اجتماعی دور از خانواده با روحیه ای سرشار از امید در نماد پرستار جامعه نگر ارج می نهیم ، بی شک نیت خیر شما در راه رسیدگی به حل مشکلات مردم ارزشمند ترین چیزیست که تا ابد پایدار میماند.
امید است در بحث توسعه یافتگی حرفه ای خود به فراخور مسئولیت خود چنان متعهدانه عمل کنیم که نتایج تصمیمات منطقی و عقلانی ما به شکوفایی روح همه ما و همکارانمان در این مسیر بیانجامد.