خارج کردن “توده ی مو” از معده ی بیمار در بیمارستان گراش + فیلم

به گزارش روابط عمومی، دکتر احمد عبدالهی فوق تخصص جراحی سرطان در این باره گفت: بیمار آقای جوان اهل بندر با علائم تهوع، کاهش وزن و بی اشتهایی به کلینک پیشگیری از سرطان گراش مراجعه کرد که پس از انجام بررسی های اولیه بیمار و انجام سی تی اسکن، “وجود یک توده و کلاف پیچیده مویی” در معده بیمار مشهود که به سمت روده ها نیز امتداد یافته بود.

وی گفت: با توجه به اینکه مو در سیستم گوارش جذب و دفع نمی گردد طی سالیان متمادی ایجاد تریکو بزوآ یا همان جسم خارجی ناشی از “تجمع مو” نموده که سبب انسداد گوارش بیمار گردیده بود و از همین رو جهت ادامه درمان بیمار گراش ارجاع داده شده بود.

دکتر عبدالهی اظهار داشت: با توجه به شرایط بیمار طی یک عمل جراحی که حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید، توده مویی خارج شد.

وی با بیان اینکه که اندازه این توده مویی به حدود یک کیلوگرم می رسید، گفت: کلاف مویی خارج شده کاملا شکل معده و قسمتی از روده را به خود گرفته و باعث انسداد کامل گوارش بیمار شده بود.

دکتر احمد عبدالهی درباره حال عمومی این بیمار گفت: با توجه به عمل جراحی موفق و انجام کارهای درمانی بعد از عمل، حال عمومی این بیمار خوب است و از بیمارستان ترخیص شد.